Консультационный центр
организатор
ЕЛЕНА ПОЧТАРЁВА
т. 362-32-09
Киев ул.Васильковская 28
ЗЕМЛЕ ПОМОГАТЬ НУЖНО! СИЛЫ ЕЙ ПРИДАЁТ ЛАСКА И БЕРЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ.
Поиск по сайту:
Вверх

ЭНЦИКЛОПЕДИЯ

Грядка Розума: закладаємо грядку

Досвід школи в с. Плебанівка Тернопільської обл. може стати прикладом для наслідування. Завдяки теплим грядкам Володимира Розума суглинки пришкільної ділянки перетворилися за два роки у чорнозем.

 Принцип грядки – відтворення природних процесів простим і доступним методом. Спробуйте і Ви! Зробіть одну грядку вже в цьому сезоні і порівняйте результати!

 Грядку робимо вже на попередньо обробленій ділянці землі, а не на цілині.

Отже, що робимо?

  1. Плануємо грядку, робимо розмітку (бажано з півночі на південь).
  2. Розміри грядки: ширина грядки – 1,20 м, ширина доріжок з двох боків – 0,60 м, довжина – довільна.
  3. Посередині самої грядки мотикою робимо рівчик у вигляді клина (дивимось схему) глибиною 25 см, який закладаємо органікою (листя, бур’яни, сіно, солома, трава і гілки після обрізки дерев, які кладемо на саме дно тощо) для ферментації й перетворення її за допомогою мікроорганізмів, бактерій, грибів, комах, черв’яків у найкращу поживу для рослин. Рівчик найлегше й найдоцільніше робити мотикою, яка є ідеальним інструментом для облаштування теплої грядки Розума
  4. Органіку поливаємо розчином Емочок (100 мл на 10 л води), або ж густо просипаємо ЕМ-бокашами чи трав’яними настоями з ЕМ-мульчі й ЕМ- екстрактів для прискорення процесів ферментації й заселення ефективними мікроорганізмами.
  5. Для захисту від личинок травневого жука, капустянки (ведмедки), колорадського жука, дротянки, довгоносиків рекомендуємо розчин Метаризину (екологічно безпечний препарат на основі природного гриба Metarhizium anisopliae) - 100 мл на 10л води, та пролити цим розчином закладену органіку. Таким чином, ми заселяємо природних антагоністів шкідників.
  6. Якщо є проблема грибкових захворювань рослин на ділянці, то рекомендуємо розчин Триходерміну (на основі гриба-антагоніста Trichoderma lignorum) – 100 мл на 10 л води. Увага! Триходермін і Метаризин не поєднуємо в розчині. Ці два види грибів несумісні.
  7. Важливо! Добре мульчуємо верхній шар, щоб органіка ферментувалась й були створені належні умови для життєдіяльності природної живності (мікроби, бактерії, гриби, комахи, черв’яки тощо), яка виділяє вуглекислий газ в процесі своєї життєдіяльності, а він – живить рослини.
  8. Бажані нами культури висаджуємо з двох сторін закладеного органікою рівчика на гребенистих кормових грядках (дивимось схему). Коріння рослин отримують все, що для них необхідно.
  9. Доріжки з двох сторін грядки засіваємо сумішшю високорослих сінокісних трав (райграс, вівсяниця, тимофіївка, біла або червона конюшина)   для систематичного отримання мульчі шляхом регулярного підкошування й наповнення траншеї органікою, а також для мульчування рослин.

 Схема урожайної грядки Володимира Розума (1 рік)

 

грядка Розума схема

Поетапна підготовка грядки в картинках

грядка Розума рів

грядка Розума груба органіка

груба органіка дно грядки

рослинні рештки на дно грядки

харчові залишки в грядку Розума

шар перегною

мульчуємо шаром трави чи соломи

грядка Розума перший етап

грядка Розума

Увага! На тему «Грядка Розума» в нашому клубі буде проводитися семінар, на якому ми детально розглянемо поетапну підготовку класичної грядки Розума, а також варіації в залежності від овочів, які плануються для вирощування на такій грядці.

Вирощування городніх культур на грядці Розума. Фото-результати

Матеріал статті був підготовлений на основі матеріалів Оксани Соколан
(організатора клуба ОЗ у Івано-Франківську)
http://www.zemledelie.org.ua/club/frankivsk.html

 

 

Подписка на получение статей