Консультационный центр
организатор
ЕЛЕНА ПОЧТАРЁВА
т. 362-32-09
Киев ул.Васильковская 28
ЗЕМЛЕ ПОМОГАТЬ НУЖНО! СИЛЫ ЕЙ ПРИДАЁТ ЛАСКА И БЕРЕЖНОЕ ОБРАЩЕНИЕ.
Поиск по сайту:
Вверх

ЭНЦИКЛОПЕДИЯ

Цеоліт Біо

цеолит Био

ЦЕОЛІТ СПРАВЕДЛИВО НАЗИВАЮТЬ "НАЙБІЛЬШ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ МІНЕРАЛОМ" І "МІНЕРАЛОМ ХХІ СТОЛІТТЯ"

 Цеоліт має гарні фізичні якості: не злежуєть, сипучість, гігроскопічність, велика адсорбційна здатність завдяки своїй розвиненій системі каналів і пор, висока іонообмінна здатність (до 160 mg-ekv / на 100 г Цеолита)

Гарно вбирає іони амонія і поживних речовин, екологічно чистий матеріал, зручний для внесення в грунт. Його можна вносити разом з мінеральними і органічними добривами. Гарні результати досягаються внаслідок змішування Цеоліта з торфом, сапропелем і ін.

Знижує кислотність, очищює від гербіцидів, важких металів й пестицидів.

Дякуючи наявності мікропористої структури цеоліт володіє властивостями антисептика (тобто здатний захистити від шкідливих організмів посадковий матеріал), сорбенту (посадковий матеріал забезпечений від висихання або перезволоження).

З цеолітом в грунт потрапляє безліч обмінних сполук: Ca, Mg, Na, K, а також різні мікроелементи, кількість яких явно перевищує вміст їх у грунті та сприяє зменшенню нітратів у врожаї, тим самим дозволяючи отримати екологічно чисту і безпечну продукцію.

Сприяє: розвитку кореневої системи; росту всієї рослини; утримує в кореневій зоні достатню кількість води - 40-70% від своєї ваги, працює як резервуар для зберігання добрив - фосфатів, калію та живильних речовин для здоров'я рослини. Азот, що утримується природним цеолітом, не розчиняється у воді, і не вимивається дощем протягом тривалого періоду часу.

цеолит Био

Результати чисельних досліджень, проведених більш ніж у 20 науково-дослідних закладах України, свідчать, що додавання 4-10 т/га цеоліту, фракції 0-1мм, при повному мінеральному та органічному підживленні забезпечує приріст врожаю основних сільськогосподарських культур, зменшує витрату азотних добрив.

Використання природного цеоліту може дати позитивні результати майже для всіх видів грунтів і на 17-30% збільшити врожайність багатьох сільськогосподарських культур в перший рік і на 20-50% в другий. Ефект зберігається протягом 5 років. Врожайність огірків зростає до 70%, помідорів - до 37%, підвищується вміст цукрів в плодах.

цеолит Био

Вживання природного цеоліту дозволить збільшити кількість вітаміну С, поліпшити амінокислотний склад фруктів та овочів.

У біохімічному складі фруктів збільшиться рівень загального цукру, сухих речовин, зменшиться кислотність і кількість нітратного азоту.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

У тепличних господарствах використання цеолітового субстракту (суміш 1 ч. торфу 1ч. перегною 1ч. цеоліту) дає надбавку врожаю овочів до 60%, збільшує вміст вітамінів до 70%.

Один з багатьох видів вживання природного цеоліту - його використання для створення газонів і лужків на стадіонах, спортивних майданчиках і в парках.

Природний цеоліт - аератор, добриво і водний абсорбент - все в одному. Ви будете вражені тим, як довго трава буде зеленою, соковитою і здоровою протягом усього сезону.

цеолит Био

Використання: під час створення нових зелених газонів і лужків від 10 до 20% грунту замінюється рівним об'ємом природного цеоліту, його необхідно вносити на глибину 5-15 см. Для реконструкції дерну, оновлення, оздоровлення газону використовується до 150 кг.100м.кв. Для збільшення вентиляції грунту використовується 30-75 кг/100м.кв., або 1500-3000 кг/га.

цеолит Био

Якщо ви сієте новий газон, перш ніж ви посадите траву або саджанці, змішайте приблизно 10% природного цеоліту з вашою землею.

цеолит Био

Якщо у вас немає часу для всього цього або у вас вже є газон, тоді просто розкидайте природний цеоліт по його поверхні. На існуючих клумбах поверхню посипте шаром природного цеоліту завтовшки в 1см і змішайте граблями.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Нове дерево, посаджене у грунт приблизно з 25% природного цеоліту, зростатиме майже удвічі швидше. Якщо дерево висаджується в спеціальній тарі, додавайте 2,5 см природного цеоліту на дно та довкола дерева, і рясно полийте водою.

цеолит Био

Внесіть частину природного цеоліту до ваших квіткових горщиків, змішайте чорнозем приблизно з 25% природного цеоліту і ви будете вражені вашими рослинами.

характеристика грунту культура фракції 0-1 мм цеолит Био доза т/га ефект від застовування
збільшує врожаї інші показники ефективності
-дерев'яно-підзолистий
-піщаний
-глиняно-піщаний
картопля у сівообороті з житом, з вівсом цеолит Био 5 17-23% -зниження нітрофікації азоту
-збільшення ємності поглинання грунту
-бурий карбонатно малогумусовий кукурудза, саджанці яблуні цеолит Био 5-10 30% -зниження хлорозу листя з 60 до 15%
-зниження вимивання азоту
-вилужені чорноземи: середньо та значно суглинисті кукурудза картопля 2,5 - 5,0 20-30 % -покращення режиму азотного живлення
-алювіальний легкосуглинистий ефірно-маслянисті цеолит Био 0,4 -10% по зеленій масі
-30% ефірного масла
-скорочення дози внесення аміачної селітри на 50%
-різке зниження кількості нітратів
-сіро-коричневий середньосуглинистий багаторічні боби цеолит Био 6-9 21%  
-каштановий капуста білокачанна цеолит Био 20 -1 рік - 50-60%
- 2 роки - 40%
-підвищений ефект від внесення цеолітових підстилок з птахоферми
-піщаний баштанові цеолит Био цеоліт/хім. добриво 3/1 20% - покращення смакових якостей дині та кавуна
-субстрат розсадників під хвойні рослини саджанці ялини цеолит Био 10 15 - 20% -приріст фітомаси паростків та коріння

Рекомендації Клубу

З якої, на вашу думку, діючої речовини переважно складаються побутові фільтри для очищення води? А грунт у ваших вазонах? Лікувальні препарати для кишківника? А деякі речовини в лотках для домашніх тварин? А косметичні засоби? Правильно, з цеоліту. Перелік можна продовжувати, однак це "всього лише" побутові товари. На значно більше здатний цеоліт у промисловості та сільському господарстві.

Кімнатні рослини. Додайте частину Цеоліту до Ваших горщиків з кімнатними рослинами. Змішайте чорнозем приблизно з 25% Цеоліту. Ви будете вражені виглядом рослин. Цеоліт поглинає воду, діє як аератор і природне добриво, економить гроші, воду і кількість поливів і внесень добрив.

Посадка дерев. Не забудьте внести частину Цеоліта в грунт при посадці дерева. Коли Ви саджаєте нове дерево, завжди будьте щедрими з Цеолітом. Нове дерево, посажене в грунт з приблизно 25% Цеолита, буде рости майже вдвічі швидше. Якщо дерево высаджується в спеціальній тарі, додайте 2,5 см Цеолита на дно и кругом дерева в яму, перед посадкою и гарно полийте водою. Цеоліт вбирає воду, діє як аэратор грунту і природнє добриво.

Посадка газону. Якщо ви закладаєте новий газон, змішайте приблизно 10% Цеоліту з грунтом до того, як будете сіяти траву. Цеоліт - аератор, добриво и водний абсорбент - усе в одному. Ви здивуєтеся тому, як довго трава буде зеленою, сочною і здоровою протягом усього сезону.

Гроші, які Ви витратите на Цеоліт, дозволять заощадити затрати на воду. Якщо Ви не маєте часу для цього і вже маєте газон, тоді просто розкидайте Цеоліт по поверхні газону і дозвольте йому працювати.

Так само на існуючих клумбах поверхню посипте шаром природного цеоліту завтовшки в 1см і змішайте граблями.

Сади. Не забудьте використати Цеоліт у Вашому саду. Цеоліт чудово для цього підходить. Адже здатність вбирання води у Цеоліта приголомшлива. Він вбирає води до 70% від своєї ваги, утримує вологість грунту, яка при цьому не стає брудною, вологою, не налипає не взуття. Використовуйте до 25% Цеоліта у вашому грунті. На вже існуючих клумбах посипте Цеоліт по поверхні 1 см шаром і змішайте його з грунтом граблями чи мотигою.

Догляд за виноградом. Велика кількість води і ніякої кореневої гнилі! Виноград має потребу у великій кількості води, але він також потребує хорошого дренажу, або коріння починають гнити. Добавка цеоліту в грунт і навколо рослин винограду збереже воду. Використовуйте приблизно 0,5 кг на рослину, ретельно змішуючи з грунтом.

Компост. Насипте використаний в побуті Цеоліт в купу компосту. Найкращий компост містить близько 10% Цеоліту. Все старе листя, овочі, газети та іншої компостний матеріал розкладається на дрібні частинки. Частина компосту втрачається. Причиною цього може бути випаровування в атмосферу і в нижні шари грунту. Але цього не відбувається якщо Ви постійно вносите Цеоліт в ваш компост, він буде вбирати цінні речовини і потім поверне в грунт.

Насичений гноєм Цеоліт, при внесенні його в грунт, стане комплексним добривом тривалого періода дії, ефективність при цьому може проявлятися до 10 років, в залежності від характеристик грунту і особливостей ведення землеробства.

Найбіль ефективним є використання цеолітів разом із органічними добривами (курячий послід, гній на основі сіна, торф). Такі суміші являють собою органомінеральні композиції(ОМК) на основі природніх цеолітів.

Читайте продовження Рекомендації клубу щодо застосування Цеоліту в побуті

Подписка на получение статей